مسئولیت و سازندگی

من مسئولیت دارم در قبال این مردم و خودم

مسئولیت و سازندگی

من مسئولیت دارم در قبال این مردم و خودم

مسئولیت و سازندگی
آخرین نظرات
نویسندگان

روز شمار کربلا

شنبه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۷، ۰۳:۳۱ ب.ظ

سوم محرم الحرام

1-دعوت جهانی اسلام توسط پیامبر اکرم(ص)

2-نامه امام حسین (ع)به اهل کوفه

3-ورود سپاه عمربن سعدبه سرزمین کربلا

4-خریداری قسمتی از سرزمین کربلا توسط امام حسین (ع)

نامه امام حسین (ع)برای اهل کوفه

در این روز امام حسین (ع)نامه ای در پاسخ به نامه های اهل کوفه نوشتند که در آن ضمن یادآوری نامه ها و دعوت های مکررشان از آنان خواستند تا بر بیعت خود ثابت باشند و آن حضرت را یاری نمایند و به قیث بن مسهر صیداوی دستور دادند تا آنها را به کوفه برسانند اما ماموران در بین راه او را بازداشت کرده در نهایت او را به شهادت رساندند.

ورود سپاه عمربن سعد به کوفه

پس از آنکه حربن یزید امام حسین (ع) ویارانش را در سرزمین کربلا محاصره کرد و مانع حرکت آن به سمت کوفه گردید عبیدالله بن زیاد فرماندهی سپاه یزید را بر عهده عمربن سعد گذاشت عمربن سعد در روز جمعه سوم محرم سال 61 قمری به همراه 6هزار نفر یا 9هزار نفر نیروی جنگی وارد سرزمین کربلا شد.

خریداری قسمتی از سرزمین کربلا توسط امام حسین (ع)

در روز سوم محرم سال 61 هجری قمری امام حسین (ع) قسمتی از سرزمین کربلا را که مرقد مطهرشان در آن واقع شده است از اهل نینوا و غاضریه به مبلغ 60هزار درهم خریداری و با آنها شرط کردند که مردم را برای زیارت قبرشان راهنمایی و زائران او را تا سه روز مهمانی کنند.

4محرم الحرام

خنرانی عبیدالله بن زیاد در مسجد کوفه

عبیدالله بن زیاد حاکم کوفه برای اینکه مردم را از یاری امام حسین (ع) باز دارد در روز 4 محرم سال 61ه.ق سخنرانی بسیار تندی کرد و آنها را در صورت یاری امام حسین (ع) به قتل و اعدام تهدید نمود.

همچنین فتوای شریح قاضی مبنی بر  مباح بودن خون امام حسین (ع) را قرائت و دستور داد تمامی راههای ورودی و خروجی کوفه را مسدود نمایند.

6محرم الحرام

1-یاری خواستن حبیب بن مظاهر از بنی اسد

2-اولین محاصره آب فرات

یاری خواستن حبیب بن مظاهر

در این روز حبیب بن مظاهر با اجازه امام حسین (ع) برای یاری طلبی از قبیله بنی اسد به میان آنها رفت و جمعی از آنان را برای کمک راهی کربلا نمود اما با کارشکنی جاسوسان عمربن سعد بین آنها و قبیله بنی اسد درگیری رخ داد و جمعی از بنی اسد شهید وبقیه ناچار به فرار شدند.

اولین محاصره آب

بنا بر نقلی به دستور عمربن سعد شبث بن ربعی همراه سه هزار نفر فرات را به محاصره درآوردند. 

 

 • نسرین حاجی لو

نظرات  (۱)

 • دستگاه جوجه کشی ایران جوجه
 • جالب بود مرسی

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی